P ř e d s t a v e n í   š k o l y

Jsme mateřská škola rodinného typu s klidným a podnětným prostředím zaměřeným na podporu zdraví dětí.

Naše škola se nachází v překrásném venkovském prostředí. Z jedné strany sousedí se starobylým zámečkem s nádhernou zahradou, z druhé je obklopena poli s výhledem do širokého okolí, ze třetí strany zástavbou rodinných domků a zbytek tvoří zalesněná krajina.

Mateřská škola využívá objekt, který je v majetku zřizovatele a škola ji má ve správě. Školní stravování je zajištěno školní jídelnou místní ZŠ. Interiér školy je vybaven novým i starším funkčním nábytkem. Třídy jsou vybaveny hracími centry, hračkami, učebními i didaktickými pomůckami a tělovýchovným nářadím. Škola má k dispozici rozsáhlou zahradu s členitým terénem pro pohybové aktivity dětí a je vybavena množstvím hracích prvků.

Ředitelka školy:           Zdenka Chmelařová
Učitelka:                    Jolana Vydrová
Provoz. zaměstnanec:  Pavla Tomšíková

Kapacita:

28 dětí, které jsou zapsány v heterogenní skupině, kde se vytvářejí první kamarádské vztahy mezi dětmi, nedochází k nadřazování, mladší se učí od starších, starší pomáhají mladším.

Ředitelka školy na návrh zastupitelstva obce od rodičů školné nepožaduje.

Co nabízíme?

Program školy:

• Zábavné aktivity k obohacování vzdělávacího programu.
  • Vzdělávací nabídka –Rok s kocourem Matyášem. Program je založen na motivaci dětí ve všech činnostech a to s kocourem Matyášem, který je malé kotě a s dětmi objevuje svět. Spolu s nimi roste, vyvíjí se, zažívá radosti až je z něj silný a rozumný kocour.
  • Podporujeme individuální rozvojové činnosti.
  • Veselé pískání – hra na zobcovou flétnu.
  • Otužování – první základy plavání.
  • Logopedická cvičení.
  • Pitný režim.
  • Upevňujeme správné zásady životosprávy
  • Respektujeme každodenní potřeby dětí
  • Pro rozvoj tělesného vývoje zabezpečujeme dostatečný pohyb a výlety do přírody.
  • Příprava dětí pro nenásilný vstup do ZŠ.
  • Adaptační program usnadňující dítěti bezproblémový nástup do MŠ.
  • Kulturní, zábavné a výchovné programy.
  • Hru s anglickými slovíčky.
  • Keramickou dílničku – tvoření.
  • Počítačové výchovné programy na PC.
  • V rámci dobré spolupráce s rodiči – společná setkání dle vzdělávací koncepce.

Preferujeme tyto činnosti:

spontánní aktivity, volnou hru, grafomotorická, psychomotorická cvičení, práce s encyklopediemi a přírodním materiálem.

Uplatňujeme tyto metody:

komunikativní kruh, tvořivou dramatiku, prožitkové učení, motivační individuální a skupinové činnosti.